• Konkurs pięknego czytania "Lesen gehen ..."
  •   Konkurs pięknego czytania "Lesen gehen ..."

  •   10.10.2014 Richtung Berlin

  •   2014 Konkurs Lesen gehen
  •   2014 Konkurs Lesen gehen
  •   Babelsberg

  •   Im Filmpark Babelsberg

Siedziba:

Zespół Szkół Komunikacji

im. Hipolita Cegielskiego

ul. Bukowska 53
60-555 Poznań


Kontakt: ewa.tarabasz@psnjn.org

Konkurs Pięknego Czytania Lesen gehen

Drukuj

 logo psnjn       GI-Aufkleber     BFN-czarne  

 

VII EDYCJA KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

LESEN GEHEN…

 

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

 

POZNAŃ, 11 MAJA 2019

 

 

11 maja 2019r. w Bibliotece Filologicznej NOVUM UAM w Poznaniu odbyła się VII edycja Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim Lesen gehen… dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Organizatorami Konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Oddział w Poznaniu, Biblioteka Filologiczna NOVUM przy wsparciu Goethe-Institut Polen z Warszawy. Koordynatorami konkursu byli: pan Łukasz Banaszak z ramienia Biblioteki i pani Joanna Kraczkowska – PSNJN Oddział Poznań przy udziale pani Marii Kopeć.

Od kilku lat konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli języka niemieckiego z województwa wielkopolskiego i powiatu wałeckiego. Jak co roku zadanie uczestnika polega na zaprezentowaniu dwóch wybranych utworów z listy zaproponowanej przez organizatorów. Jury ocenia płynność, wymowę, intonację oraz interpretację. Uczestnik może otrzymać za występ maksymalnie 20 punktów.

W tej edycji udział wzięło 49 uczniów ze szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów wraz ze swoimi opiekunami.

Laureatami VII edycji

Konkursu Pięknego Czytania Lesen gehen...

dla szkół podstawowych i gimnazjalnych zostali następujący uczestnicy ze szkół podstawowych:

 

Więcej…
 
Drukuj

 logo psnjn       GI-Aufkleber     BFN-czarne  

 

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

Oddział w Poznaniu

oraz Biblioteka Filologiczna NOVUM UAM w Poznaniu

organizują dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego

 

VII edycję Konkursu Pięknego Czytania

„Lesen gehen…”

 

Więcej…
 
Drukuj

 

 logo psnjn       GI-Aufkleber     BFN-czarne  

 

IV EDYCJA KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA „Lesen gehen…”

DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

POZNAŃ, 27 października 2018 r.

 

27 października 2018 r. w Poznaniu odbył się etap wojewódzki IV edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen…” dla szkół ponadpodstawowych. Organizatorami konkursu byli: Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz w Biblioteka Filologiczna NOVUM Wydziału Neofilologii i Wydziału Anglistyki UAM. Wsparcia w organizacji udzielił również Goethe-Institut w Warszawie. Konkurs koordynowali: pani Joanna Kraczkowska oraz pan Łukasz Banaszak.

Konkurs adresowany był do uczniów z całej Wielkopolski oraz powiatu wałeckiego. Zadaniem uczestnika była prezentacja dwóch wybranych wierszy z listy utworów, która została opracowana przez organizatorów konkursu. Oceniane były cztery równorzędne kryteria: Oceniane były: płynność, wymowa, intonacja oraz interpretacja wiersza. Uczestnik mógł otrzymać za występ maksymalnie 20 punktów.

W święcie poezji uczestniczyło 55 uczniów razem z nauczycielami ze szkół wielkopolskich.


 

Laureatami IV edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen...”

dla szkół ponadpodstawowych zostali:

Więcej…
 
Drukuj

pdfHarmonogram

 
Drukuj

 

Supernagroda - kurs językowy

w Niemczech

 

W dniach 30.07–23.08.2018 r. uczestniczyłam w kursie językowym w Berlinie, ufundowanym przez Goethe-Institut w Warszawie jako nagroda za zajęcie I miejsca w etapie wojewódzkim Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen” dla szkół ponadpodstawowych, który odbył się 18 listopada 2017 r. w Bibliotece Filologicznej NOVUM Wydziału Neofilologii i Wydziału Anglistyki w Poznaniu. Zadaniem uczestników było przeczytanie i interpretacja dwóch wierszy w języku niemieckim. Wzięło w nim udział ok. 50 osób z całej Wielkopolski. W konkursie tym uczestniczyła też moja siostra bliźniaczka Emily Pusch, zdobywając wyróżnienie. Do konkursu przygotowywałyśmy się pod okiem naszej germanistki, pani Sławomiry Marczyńskiej.

Był to intensywny czterotygodniowy kurs, dzięki któremu mogłam doskonalić swoje umiejętności językowe. Na koniec kursu podeszłam do egzaminu potwierdzającego poziom znajomości języka niemieckiego C1 („Goethe Zertifikat C1”) i szczęśliwie go zdałam.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, czyli od 13:15 do 17:45. Nauczyciel prowadził lekcje w interesujący sposób, oprócz tradycyjnych ćwiczeń gramatycznych i pracy z tekstami, realizował równoległy temat „Urbanizacja przyszłości”. Oglądaliśmy różne filmy, czytaliśmy ciekawe artykuły na ten temat. Pod koniec kursu mieliśmy przygotować projekt. Miało to wyglądać następująco: mieliśmy dodzwonić się do partii politycznych i przeprowadzić z nimi wywiady na temat urbanizacji i jak w ich programach zostało to przedstawione. Jednocześnie chcieliśmy się dobrze przygotować do testu i uczyliśmy się.

Moja grupa składała się z 13 osób z wszystkich zakątków świata: Chin, Korei, Tajwanu, Brazylii, Hiszpanii, Turcji, Macedonii, Francji, Australii, Nowej Zelandii, Indii, Ameryki itd. Powstały znajomości, które przetrwają mimo dzielących nas odległości. Dzięki wyjazdowi odkryłam i poznałam wiele kultur.

Goethe-Institut zapewnił również program kulturalny w czasie wolnym. Były to spacery po przeróżnych dzielnicach Berlina, wyjścia do opery, muzeów i parków. Zobaczyłam miedzy innymi Aleksanderplatz, Brandenburger Tor, Checkpoint Charlie, Kreuzberg, Altes Museum, Neues Museum i wiele innych.

Moich przeżyć nie da się opisać słowami, trzeba czegoś takiego po prostu samemu doświadczyć. Były to niezapomniane chwile! Poznałam wielu ludzi z całego świata, za którymi będę tęskniła, ale wiem i jestem tego w stu procentach pewna, że ich jeszcze w przyszłości zobaczę.

 

Victoria Pusch 3s3

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego


lesengehen berlin

 

Moja grupa z nauczycielem po środku

 

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
Jesteś tutaj: Home Konkurs Pięknego Czytania Lesen gehen Konkurs Pięknego Czytania Lesen gehen